Knižné kluby

Sme tu preto, aby deti čítali.

Videli ste seriál na motívy knihy Mami, kúp mi psa?

Videli ste seriál na motívy knihy Mami, kúp mi psa?

Kniha Mami, kúp mi psa od autorky Zuzany Štelbaskej bola motívom na natočenie rovnomenného seriálu, ktorý vysielala RTVS. Seriál mal úspech u detí i skvelé hviezdne obsadenie.

Hlavný hrdina Ondro je typický mestský chlapec, ktorý zažíva na prázdninách u svojho deda dobrodružné príbehy s rôznymi psíkmi. Má jedno želanie - mať vlastného psíka 🐶 a myslí to naozaj vážne a starostlivosť oň neberie na ľahkú váhu. Avšak až na návšteve u svojho deda sa presvedčí, že mať štvornohého priateľa nie je vôbec také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Technické parametre:

163 x 238 mm / pevná väzba / 144 strán / od 10 rokov / cena KMČ: 7,95 €  (v kníhkupectvách 9,99 €)

 

Zuzana Štelbaská

Autorka, prekladateľka a čitateľka kníh pre deti a mládež. Od pätnástich rokov pôsobí v médiách, najprv v lokálnych rádiách, neskôr RTVS Košice a RTVS Bratislava. Vytvorila stovky magazínov, moderovala živé vysielania a prenosy z východného Slovenska, podieľala sa na medzinárodných koprodukciách organizácií Circom Regional a EBU, za ktoré získala niekoľko novinárskych cien. Okrem mnohých regionálnych magazínov stála za detskými a tínedžerskými programami (Fidlibum, Fidlibumove rozprávky, Si v obraze? No problem, The New Teenage Europe a ďalšie) ako dramaturgička a scenáristka. Dnes pôsobí ako šéfdramatugička magazínu Reflex pre TV Markíza. Podľa jej knihy Mami, kúp mi psa vznikol rovnomenný seriál pre RTVS.

Pozrite si, ako sa nakrúcal seriál!