Knižné kluby

Sme tu preto, aby deti čítali.

Akos Avoláš

Akos Avoláš

Láskavá, vtipná a dobrodružná knižka od slovenských autoriek - Marky Staviarskej a Adely Režnej. Kniha vznikla s podporou FPU.

Malý citrónový dinosaurík si pamätá len to, ako mu mama vraví: „Do tej jaskyne nesmieš nikdy vkročiť!“ Tak tam, samozrejme, šiel. Potom to už bolo len samé tresk! bum! plesk! Akos sa ocitá medzi ľuďmi. O šesťdesiatpäť miliónov rokov neskôr. A práve vtedy sa začína jeho dobrodružná cesta naprieč krajinami s novým kamarátom, psom Brunom. Aby našli spôsob, ako dostať Akosa naspäť domov, sú odhodlaní prejsť aj celý svet. Ľudia za tých pár tisíc rokov vynašli už všeličo, ale ako sa dá vrátiť čas?

Technické parametre:

150 x 190 mm / pevná väzba / 96 strán / od 8 rokov / cena KMČ: 7,95 €  (v kníhkupectvách 9,99 €)

 

Profil autora:

Marka Staviarska vyštudovala filmovú produkciu v Bratislave. Podieľala sa na úspešnom slovenskom filme Loli paradička. Pracuje ako knižná a hudobná vydavateľka. Do sveta kníh prerazila úspešnou knihou pre deti Marínka Somarinka, ku ktorej neskôr vznikla aj herná aplikácia. Pre vydavateľstvo Albatros napísala rozkošnú knihu o citrónovom dinosauríkovi pre všetky deti od osem rokov Akos Avoláš. Lásku ku knihám a tvorbe celkovo zdedila po svojom otcovi, úspešnom prozaikovi, Víťovi Staviarskom.


Galéria